Dragos’a 325 milyon lira

Özderici GYO, İstanbul ’de 52 bin metrekarelik arazi üstünde hayata geçirdiği projesinin yapımını tamamladı. Yaşama oluşturulan iki yeni blokla beraber toplam 1.007 bağımsız bölümün yer almış olduğu proje için toplam 325 milyon lira yatırım yapılmış oldu.

’un ikinci etabının tamamlanması ve yeni dairelerin satışa çıkmasıyla ilgili dün düzenlenen görüşmede konuşan Özderici GYO Başkanvekili ve Genel Müdürü Ahmet Özderici, yatırımcılara ‘yaşarken öde, yatırımın evin için olsun’ dediklerini söylemiş oldu.

SAT YAP DEĞİL YAP SAT

Özderici, “’u seçenler yatırımı yaptıkları anda yaşamaya başlayabilecekler ya da kira getirisi elde edebilecekler” dedi. yatırım ortaklığı sektöründe davranışlarında ölçülü tarafta kalmış olarak, iş yapış biçim ve süreçleriyle rakiplerinden ayrıştıklarını vurgulayan Özderici, “Biz hasılat paylaşımlı ya da kat karşılığı inşaat üretmek yöntemleri yerine arsa satın alarak proje geliştiriyoruz. Tercih ettiğimiz iş modeli, arazi geliştirme, proje geliştirme ve üretilen ürünlerin bittikten sonra satışıdır” dedi. ’un 2014 senesinde yaşamın başladığı, 3 bloktan oluşan toplam 484 daire, 8 ticari ünitenin yer almış olduğu ilk etabında, 1+1, 2+1, 3+1 ve dubleks daireler bulunuyor. Tamamlanan ikinci etapta yer edinen 2 blokta ise gene 1+1, 2+1, 3+1 ve dubleks olmak suretiyle 515 daire içeriyor. Daire büyüklüklerinin 66 ile 219 metrekare içinde değişmiş olduğu projede kat yükseklikleri 3.50 metreyi buluyor. ’ta hususi peyzajlı geniş bahçeler, 2 tane yüzme havuzu, tenis kortu, basketbol, voleybol sahaları, fitness salonu, seyir terasları, koşu ve yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları, ve köpek dolaştırma alanları içeriyor.

‘ARSA MALİYET FİYATINA DAİRE SATIYORUZ’

YÜZDE 1’lik KDV pozitif yanlarının bulunmuş olduğu Nuvo Dragos’ta, tapu ve teslime kadar olan süreçte yüzde 20 peşinat ödemesi yapanlara kalan yüzde 80’lik kısım için tüm  bankalardan kredi kullandırılabiliyor. Ek olarak banka kredili yada nakit alımlarda sıralama fiyatı üstünden yüzde 15 indirim sağlanan projede, 60 aya kadar yüzde yada 120 aya kadar yüzde 0.45 faiz seçeneği de sunuluyor. bölgesinde arsa fiyatlarının metrekaresi 6 bin lira civarında iken bitmiş dairelerin metrekaresini averaj 6 bin liraya sattıklarını aktaran Ahmet Özderici, “Yatırımcı arsa maliyet fiyatına daire sahibi oluyor” diye konuştu.

Bir önceki haberimiz olan İnşaatı tamamladı satışa başladı başlıklı haberimizde hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı