Lüks projede ‘Dikiş’ tuttu

Özderici GYO tarafınca İstanbul ’de inşa edilen konut projesinin ikinci etabı satışa çıktı. 655 milyon lira kazanç beklenen proje dikiş makinesi üreten Singer’in eski yapınak arsasında hayata geçiyor. Projede toplam 999 konut içeriyor.

ÖZDERİCİ GYO İstanbul ’de hayata geçirdiği konut projesinin ikinci etabını satışa sundu. İlk etabı 2014 senesinde tamamlanan projenin yeni etabı da inşası tamamlandıktan sonrasında satışa çıktı. 999 konut, 7 dükkân ve 1 ofis olmak suretiyle 1007 bağımsız bölümün yer almış olduğu , eski Singer fabrikasının bulunmuş olduğu 52 bin metrekarelik alanda, toplam 325 milyon TL yatırımla inşa ediliyor. Projeden beklenen kazanç ise 655 milyon lira. Gayrimenkulde davranışlarında ölçülü yatırımdan yana olduklarını ve kendi arsaları üstünde inşasını tamamladıkları projeleri satışa sunduklarını belirten Özderici GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özderici projeleri hakkında şunları söylemiş oldu: “’un ilk etabında 2014 yılında yaşam başladı ve bu etapta 484 daire yer alıyor.  Tamamlanan ikinci etapta yer alan 2 blokta ise yine 1+1, 2+1, 3+1 ve dubleks olmak üzere 515 daire yer alıyor. Projede daire büyüklükleri 66 metrekare ile 219 metrekare arasında değişirken alıcılara yüzde 1 KDV avantajı da sunuluyor. Üstelik proje tamamlandı, hemen tapu veriliyor.”

‘ARSADAN UCUZA EV’

bölgesinde arsaların metrekare satış fiyatının averaj 6 bin lira bulunduğunu belirten Özderici, “Projemizde bitmiş dairelerin metrekaresi 5 bin 800 liradan başlıyor. Arsadan ucuza konut satıyoruz. Yüzde 20 peşinat ödeyenler tüm bankalardan kredi kullanabiliyor. Kredili veya nakit alımlarda yüzde 15 indirim sağlanan projede, 60 ay yüzde 0 faiz veya 120 ay yüzde 0.45 faiz seçeneği de sunuluyor. Konut fiyatları ise 423 bin liradan başlıyor” dedi.

2008’de halka oluşturulan firmanın etken toplamı 2017 ikinci çeyrek itibarıyla 509 milyon TL. JCR Eurasia Rating internasyonal derecelendirme kuruluşu firmanın uzun vadeli ulusal not ve görünümünü ‘BBB-(Trk)/Stabil’ olarak belirlerken, yatırım yapılabilir firmalar içinde gösterdi.

Bir önceki haberimiz olan Tahincioğlu'ndan zamanı semte yakışır proje: Nidapark Bomonti başlıklı haberimizde , Başakşehir ve hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı