Makyol İnşaat’tan Makyol Santral projesi

13.10.2017 15:21:42

Makyol Yatırım ve Geliştirme Genel Müdürü Gürler Meşhur, Makyol Santral’in yatırım maliyetinin ortalama 200 milyon lira bulunduğunu söylemiş oldu.

Meşhur, Makyol İnşaat’ın yeni projesi Makyol Santral’i düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı.

alanında daha dizgesel bir halde ilerleyebilmek amacıyla birkaç yıl ilkin aldıkları bir kararla Makyol için yeni bir dönem başlattıklarına işaret eden Meşhur, bu devrin ’ndeki 464 konutlu Makyol Yaşam Projesi’nden sonraki meyvesinin Makyol Santral bulunduğunu kaydetti.

Meşhur, Bahçeşehir- bölgesinin yeni merkezinde hayata geçirilen projenin 16 bin 906 metrekare arsa üstünde 5 blok ve 407 daireden oluştuğunu aktararak, Makyol Santral’in, 7 bin 500 metrekarelik peyzaj alanının yanı sıra butik bir proje oluşu ve yeni nesil toplumsal kulüp konsepti ile dikkati çektiğini altını çizdi.

Tamamı balkonlu en yükseği 23 kattan oluşan 450 dairenin projede yer aldığını dile getiren Meşhur, 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklindeki konutların altında, bölgenin hususi durumunu yansıtacak şekilde tasarlanmış ticari ünitelerin bulunacağını söyledi.

Meşhur, projeyi benzerlerinden ayıran unsurlarının trafik ve park sorununu kaldırması yönüyle bölgenin merkezinde yer alması, 2019 senesinde Makyol tarafınca tamamlanacak Mahmutbey- metrosunun kapısına kadar gelmesiyle sağlanacak ulaşım kolaylığı, butik yaşam ve yeni nesil toplumsal kulüp Connect’in bu projede hayata geçirilmesi bulunduğunu kaydetti.

Londra merkezli “I AM” şirketi tarafınca enerjik, genç ve dinamik bir konseptle geliştirilen Makyol Connect’in proje içinde bir proje bulunduğunu dile getiren Meşhur, merkezin hareketli ve canlı havasından sıyrılarak sakinlik arayanlar için geliştirildiğini kaydetti.

Meşhur, Connect’in bünyesine cep sineması, lounge, etkinlik alanları, restaurant-cafe, dışarıyı görebilen saunalar, spor merkezi, dinlenme, emek harcama alanları ve toplantı salonu koyduklarını aktararak, dışarıda ise barbekü, piknik ve oturma alanları ile spor aktivitelerinin yapılabileceği çeşitli alanları da konumlandırdıklarını dile getirdi.

– Teslim zamanı 2019’un ilk çeyreği

Gürler Meşhur, Makyol Santral’in metrekare fiyatlarının 4 bin 875 liradan başlayacağını ve en ufak dairenin 319 binden başlamış olan fiyatlarla satışa sunulacağını beyan etti.

Ödeme planlarında sundukları olanakların, projenin teslim tarihinin 2019’un ilk çeyreği olması sebebiyle cazip bir hale geldiğini vurgulayan Meşhur, “Makyol bünyesinde yüzde 20 peşin 48 ay , banka kredisiyle 60 ay ve peşin ödemelerde tanıtıma özel yüzde 12 indirim imkanı sağlayacağız. Ayrıca, diğer avantajlı banka kredisi imkanlarını da potansiyel alıcılarımızın kullanımına sunacağız.” dedi.

Meşhur, üstünde projenin yapıldığı arsanın Makyol İnşaat’a ilişkin bulunduğunu belirterek, yeni döneme girildiğinde Makyol’un, Haramidere, , Tayakadın ve öteki bölgelerdeki 500 bin metrekarenin üstündeki mevcut arsa stoklarının değerlendirileceğini kaydetti.

Yatırım maliyetinin ortalama 200 milyon lira olduğuna dikkati çeken Meşhur, Makyol Santral projesinde aidatların bugünün koşullarıyla değerlendirildiğinde ortalama metrekareye 3 lira olabileceğini aktardı.

– “Projede 50 civarında ön satış gerçekleştirildi”

Meşhur, proje içinde hayata geçirilen toplumsal alanları dışarıya açmayı düşünmediklerini dile getirerek, maliklerden bu alanlar için bir Connect yönetim kurulu oluşturmak istediklerini belirtti.

Makyol Santral projesinin ciddi bir ticari alan barındıracağına işaret eden Meşhur, bu ticari alanların cadde dükkanı şeklinde konumlandırılması dolayısıyla, dışarıdan kolayca erişim sağlanabileceğini ve buralardan metroya da bağlantı sağlayacak şekilde bir geçit oluşturulacağını aktardı.

Projenin ortalama 50 civarında ön satışının gerçekleştiğini kaydeden Meşhur, Makyol Santral’in rekabet unsurlarının, butik yaşam konsepti, Makyol Connect ve lokasyon bulunduğunu belirtti.

Verilen bilgiye gore, projedeki 1+1’ler toplam projenin ortalama yüzde 50’sini oluşturuyor. Projenin merkezi konumu itibarıyla metro, TEM, 3. Havalimanı şeklinde ulaşım ağlarına yakın olan Makyol Santral, örneksiz ve butik bir yaşam merkezi olacak.

Bir önceki haberimiz olan Nuvo Dragos'ta ikinci etap satışta başlıklı haberimizde Adalar, ve Kadıköy hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı