Tahincioğlu’ndan zamanı semte yakışır proje: Nidapark Bomonti

sektörünün önde gelen isimlerinden Tahincioğlu imzasıyla İstanbul’un 100 yılı aşkın zamanı semti Bomonti’de hayata geçirilen lüks konut projesi Nidapark Bomonti projesinde satışlar başladı. Farklı bölümlerden oluşan ve mülk sahiplerine şehrin kalbinde konforlu yaşam alanları sunan Nidapark Bomonti’de daire tutarları KDV dâhil714.000 TL’den başlıyor. Projenin 3 yıl sonrasında teslim edilmesi planlanıyor.

Projenin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, İstanbul’un merkezi noktalarından Bomonti’de yükselen Nidapark Bomonti projesiyle rezidans, ofis ve alışveriş alanlarıyla ayrıcalıklı bir yaşam alanı sunduklarını söylemiş oldu. ÖzcanTahincioğlu projeye ilişkin şu detayları verdi: “100 yılı aşkın tarihiyle, İstanbul’un en eski semtlerinden prestij sahibi semti Bomonti, şehrin yeni gözdesi konumunda. İstanbul’un en mühim ulaşım akslarının üstünde, şehrin eğlence, kültür ve sanat yaşamının kalbinde yer edinen Bomonti’de ‘Kolay Ulaşılan, Zor Vazgeçilen’ Nidapark Bomonti projemizle hem semt, hem de mülk sahiplerine konforlu bir yaşam sunmaya hazırlıyor, dedi.

100 senelik tarihin içinde Nidapark Bomonti 

Nidapark Bomonti; 100 yılı aşkın tarihiyle, eski İstanbul’un prestij sahibi semti Bomonti’nin ve şehrin yeni gözdesi olmaya aday bir proje bulunduğunu dile getiren Tahincioğlu Genel Müdürü Alpaslan Çalım şu detayları verdi: “Nidapark Bomonti Kule, Nidapark Bomonti Teras, Nidapark Bomonti Suit, Nidakule Bomonti Ofis, Nidapark Bomonti Meydan’dan oluşan Nidapark Bomonti; , ve Maslak aksına komşu bir karma proje. 

Tahincioğlu’nun karma projelerdeki uzmanlığıyla geliştirilen Nidapark Bomonti, iyi düşünülmüş ve doğru planlanmış projesiyle isteyene görünüm, isteyene teras, isteyene de bahçe hazzı sunuyor.” 

Nidapark Bomonti’den Tarihi Yarımada Manzarası 

Nidapark Bomonti projesi; Nidapark Bomonti Teras, Nidakule Bomonti Ofis, Nidapark Bomonti Kule, Nidapark Bomonti Meydan, Nidapark Bomonti Suit olmak suretiyle 5 bölümden oluşuyor. İstanbul ve zamanı yarımada manzarasını gözler önüne seren Nidapark Bomonti Kule’de 1+1’den 4,5+1’e kadar daire tipleri bulunuyor. Nidapark Bomonti Teras ise geniş terasları ve yatay yerleşimiyle iç bahçedeki peyzaj alanıyla keyifli bir ortam sunarak 1+1’den 4+1’e kadar değişen daire tipleriyle alternatif sunuyor. Proje içinde kapalı ve açık yüzme havuzu, havuz çevresinde dinlenme ve güneşlenme terası, fitness salonubulanan projede 1+1 ve 2+1 daireler için birer tane, 3+1 daireler için ikişer tane ve 4+1 daireler için üç otopark yeri tahsis edilirken, kapalı otoparklardan direkt tüm dairelere asansör ile ulaşım imkânıbulunuyor. Ödemelerde cazip ödeme avantajları da dikkat çekiyor. Projede %5 peşinat, 6 ay sonrasında %5 ara ödeme, 12 ay sonrasında %10  ara ödeme, %80’lik kısmı 60 aya kadar 

% 0 faiz,  61-120 aylık seçilen vadelerde ise % 0.45 aylık faiz imkânı içeriyor. Satışlardaanlaşmalı olan Vakıfbank, Halkbank, Akbank’tan kredi seçeneklerinden yararlanılabiliyor. Projede peşin alım yapmak isteyenlere ise  %15 indirimyapılıyor. 

TAHİNCİOĞLU HAKKINDA

Tahincioğlu , Tahincioğlu Holding’in geliştirme ve yatırım alanında etkinlik gösteren grup şirketidir. Türkiye’deki sektörünün önde gelen isimlerinden biri olup nitelikli perakende, ofis, konut ve avm projelerinin yanında birinci derslik otellerin inşa ve geliştirme çalışmalarında da bulunmaktadır.

Geliştirmekte olduğu projelere ilave olarak, firmanın etken bir halde yönetimini üstlendiği,gelir getiren varlıklarından oluşan geniş bir portföyü de mevcuttur. Tahincioğlu’nun şu ana kadar tamamlanmış ve devam etmekte olan projelerinin inşaat alanı ortalama 3,5 milyon metrekaredir.Tahincioğlu’nun inşaat şirketi olan Nida İnşaat, her projede yüklenicigörevini üstlenmektedir. Firmanın sembolü hâline gelen projeleri içinde Palladium Tower, Palladium Atakent Alışveriş Merkezi ve Rezidans, Palladium Antakya Alışveriş Merkezi, Nidakule Kozyatağı, Nidakule Göztepe, Swissôtel Büyük Efes ve Kongre Merkezi içeriyor.

Tahincioğlu, LEED Gold Sertifika talibi olan ofis projelerinden Nidakule Levent ve Nidakule Atakent Batı tamamlanmış olup, Nidakule Finans Merkezi yanı sıra konut projelerinden Nidapark Kayakent, ve Nidapark Bomonti’de inşaatlar devam etmektedir. Tahincioğlu’nun konut projelerinden Nidapark ’in ise inşaat süreci tamamlanmış olup, teslimleri 2017 yılının üçüncü çeyreğinde gerçekleşecektir. 

Haziran 2015’te Nidapark ’ı, Nisan 2016’da Nidakule Atakent Cenup’i, Eylül 2016’daNidakule Atakent Kuzey’i ve Haziran 2017’de Nidapark Seyrantepe projelerini tamamlayarak teslim eden Tahincioğlu, “Evim Değerleniyor” kapsamında çeşitli projeleri de yürütmektedir. 

Tahincioğlu Gayrimenkul’ün İstinye, Kağıthane, Kozyatağı, , Çengelköy, ve Yenisahra’da planlama aşamasında projeleri bulunuyor.

Bir önceki haberimiz olan Taksicilerden Uber'e karşı ortak mücadele kararı başlıklı haberimizde ve hakkında bilgiler verilmektedir.


Yukarı